Ropuchy,vše co jste hledali o ropuchách

Zajímavosti

Zajímavosti ze světa ropuch

Tyto žáby se mohou dožít až 30 let.Jejich lov má dvě fáze.Při první fázi ropucha nehybně leží a sleduje svou kořist.Při druhé fázi je už kořist v tlamě žáby.To co se odehrává mezi tím (vymrštění jazyka) je nepostřehnutelné.

K vodám se stahují pouze na jaře za účelem rozmnožování a vždy najdou tu svoji louži, přesto že mohou být vzdáleny i několik kilometrů - doposud se neví jakým způsobem se orientují, ví se jen, že to nemůže být ani zrakem ani čichem.

Neobvyklý úlovek se podařil skupině australských ekologů, kteří poblíž města Darwin na severu země v pondělí odchytili exemplář ropuchy obrovské (Bufo marinus) velikosti malého psa. Sameček jedovaté žáby dosáhl vskutku úctyhodných rozměrů, 40 centimetrů vzrůstu a téměř jednoho kilogramu hmotnosti. Jedná se o jeden z největších kusů tohoto druhu obojživelníka jaký byl kdy v Austrálii zaznamenán.Ropucha obrovská, někdy označovaná také jako ropucha třtinová, už v Austrálii doslova "okupuje" území o rozloze přesahující milion čtverečních kilometrů a útočí na četné domorodé živočišné druhy od plazů až po hlodavce. Jejímu jedu podléhají i krokodýli či divocí psi dingo, kteří mohou do 15 minut po pozření ropuchy zemřít na srdeční zástavu, pokud je ropucha sama nezahubí při útoku. Svůj jed totiž tento obojživelník dorůstající hmotnosti až dvou kilogramů dokáže vystříknout až dva metry daleko. 
 
.vše co jste nevěděli o ropuchách.